Sterling Silver RH-plated Satin and Polished Hinged Hoop Earrings
Sterling Silver RH-plated Satin and Polished Hinged Hoop Earrings
$155.00
*** Available Online Only ***
6 in stock
Additional information
| Weight | 4.72 g |
|---|---|
| Earring Closure | Post, Notch & Lock |
| Earring Type | Hoop |
| Gender | Women's |
| Material | Sterling Silver |
| Material Colour | White |
| Material Quality | 925 |
| Texture | Satin |
| Length of Item | 15.56 mm |
| Plating | Rhodium |
| Thickness | 6.79 mm |
| Width of Item | 16.75 mm |














Reviews
There are no reviews yet.