Sterling Silver Gold-plt Polished CZ Pendant w/1.5in ext. Necklace
Sterling Silver Gold-plt Polished CZ Pendant w/1.5in ext. Necklace
$287.00
*** Available Online Only ***
8 in stock
Additional information
| Weight | 8.19 g |
|---|---|
| Chain Type | Rope |
| Clasp Type | Lobster (Fancy) |
| Gender | Women's |
| Material | Sterling Silver |
| Material Colour | Yellow |
| Material Quality | 925 |
| Necklace Type | Fancy Necklace |
| Charm Type | CZ |
| Gemstone Primary | Cubic Zirconia (CZ) |
| Chain Length | 16 in |
| Chain Width | 2.41 mm |
| Charm/Element Length | 9.91 mm |
| Charm/Element Width | 4.92 mm |
| Extender Length | 1.5 in |
| Plating | Gold Plated |














Reviews
There are no reviews yet.