IBGoodman 14k White Gold with Black Rhodium 1/2 carat Lab Grown Diamond VS/SI+ G+ Complete Satin Men’s Ring
IBGoodman 14k White Gold with Black Rhodium 1/2 carat Lab Grown Diamond VS/SI+ G+ Complete Satin Men’s Ring
$2,542.00
*** Available Online Only ***
5 in stock
Additional information
| Weight | 5.27 g |
|---|---|
| Feature | Solid |
| Gender | Men's |
| Material | Gold |
| Material Colour | White |
| Material Quality | 14K |
| Plating | Rhodium |
| Ring Top Width | 9.45 mm |
| Stone Clarity_1 | VS/SI+ |
| Stone Color Grade_1 | G+ |
| Stone Creation Method_1 | Lab Grown |
| Stone Shape_1 | Princess |
| Stone Weight_1 | 0.5 ct |




















Reviews
There are no reviews yet.