14k White Gold 18 7/8 carat Lab Grown Diamond VS+ F+ Complete Round 18 inch Graduated Tennis Necklace
14k White Gold 18 7/8 carat Lab Grown Diamond VS+ F+ Complete Round 18 inch Graduated Tennis Necklace
$14,936.00
*** Available Online Only ***
1 in stock
Additional information
| Weight | 30.64 g |
|---|---|
| Clasp Type | Box Catch |
| Feature | Safety Clasp, Solid |
| Material | Gold |
| Material Colour | White |
| Material Quality | 14K |
| Necklace Type | Diamond |
| Chain Length | 18 in |
| Plating | Rhodium |
| Stone Clarity_1 | VS+ |
| Stone Clarity_10 | VS |
| Stone Color Grade_10 | D-E-F |
| Gemstone Primary | Diamond |














Reviews
There are no reviews yet.