14K Polished / Dia-cut Puffed Heart w/2in ext. Necklace
14K Polished / Dia-cut Puffed Heart w/2in ext. Necklace
$1,739.00
*** Available Online Only ***
12 in stock
Additional information
| Weight | 3.29 g |
|---|---|
| Chain Type | Cable |
| Clasp Type | Lobster (Fancy) |
| Feature | Hollow, Lightweight |
| Material | Gold |
| Material Colour | Yellow |
| Material Quality | 14K |
| Necklace Type | Necklace with Pendants |
| Texture | Diamond-cut |
| Chain Length | 16 in |
| Chain Width | 0.55 mm |
| Charm/Element Length | 17.1 mm |
| Charm/Element Width | 17.45 mm |
| Extender Length | 2 in |














Reviews
There are no reviews yet.