14k Complete Diamond and Oval Ruby Wavy Link 7 inch Bracelet
14k Complete Diamond and Oval Ruby Wavy Link 7 inch Bracelet
$2,989.00
*** Available Online Only ***
1 in stock
Additional information
| Weight | 4.84 g |
|---|---|
| Bracelet Type | Diamonds |
| Chain Type | Fashion |
| Clasp Type | Lobster (Fancy) |
| Gender | Unisex |
| Material | Gold |
| Material Colour | Yellow |
| Material Quality | 14K |
| Gemstone Primary | Ruby |
| Gemstone Secondary | Diamond |
| Birthstone Month_1 | (07) July |
| Chain Length | 7 in |
| Chain Width | 4 mm |
| Stone Creation Method_1 | Natural |
| Stone Shape_1 | Oval |
| Stone Size_1 | 5 x 3 mm |










Reviews
There are no reviews yet.