14k 1 carat Lab Grown Diamond VS/SI+ G+ Three Prong 18 inch Complete Solitaire Pendant Necklace
14k 1 carat Lab Grown Diamond VS/SI+ G+ Three Prong 18 inch Complete Solitaire Pendant Necklace
$1,524.00
*** Available Online Only ***
2 in stock
Additional information
| Weight | 0.82 g |
|---|---|
| Chain Type | Cable |
| Clasp Type | Lobster |
| Feature | Solid |
| Gender | Women's |
| Material | Gold |
| Material Colour | Yellow |
| Material Quality | 14K |
| Necklace Type | Diamond |
| Charm Type | Diamond |
| Chain Length | 18 in |
| Stone Color Grade_1 | G+ |
| Stone Creation Method_1 | Lab Grown |
| Stone Weight_1 | 1 ct |














Reviews
There are no reviews yet.