10k White Gold Diamond and Garnet Bracelet
10k White Gold Diamond and Garnet Bracelet
$1,345.00
*** Available Online Only ***
4 in stock
Additional information
| Weight | 3.31 g |
|---|---|
| Bracelet Type | Gemstones |
| Clasp Type | Lobster |
| Gender | Women's |
| Material | Gold |
| Material Colour | White |
| Material Quality | 10K |
| Gemstone Primary | Garnet |
| Gemstone Secondary | Diamond |
| Birthstone Month_1 | (01) January |
| Chain Length | 7 in |
| Chain Width | 3.5 mm |
| Plating | Rhodium |
| Stone Creation Method_1 | Natural |
| Stone Shape_1 | Oval |
| Stone Size_1 | 5 x 3 mm |










Reviews
There are no reviews yet.