14k 3 carat Lab Grown Diamond VS/SI+ G+ Complete Round Bezel Set 7 inch Tennis Bracelet
14k 3 carat Lab Grown Diamond VS/SI+ G+ Complete Round Bezel Set 7 inch Tennis Bracelet
$4,116.00
*** Available Online Only ***
1 in stock
Additional information
| Weight | 7.60 g |
|---|---|
| Bracelet Type | Diamonds |
| Clasp Type | Box Catch |
| Feature | Solid |
| Material | Gold |
| Material Colour | Yellow |
| Material Quality | 14K |
| Length of Item | 7 in |
| Stone Clarity_1 | VS/SI+ |
| Stone Color Grade_1 | G+ |
| Stone Creation Method_1 | Lab Grown |
| Stone Type_1 | Diamond, Lab Grown |
| Width of Item | 4.15 mm |
| Gemstone Primary | Diamond |














Reviews
There are no reviews yet.